Steblów
Sołtys i Rada Sołecka
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Najbliższe wydarzenia...
28.09.2016
Zebranie Wiejskie (sala DFK) godz. 18:00
Informator
Zebranie Wiejskie (01.03.2013)
Zebranie Wiejskie (01.03.2013)01 marca br. w sali DFK odbyło się Zebranie Wiejskie. Otwarcia zebrania dokonała sołtys wsi Steblów p. Barbara Wieszołek. Po wyborze Przewodniczącego i Protokolanta zebrania, przedstawiono sprawozdanie z działalności Sołtysa i Rady Sołeckiej wsi Steblów za rok 2012, a także z wykonania Funduszu Sołeckiego, również za ubiegły rok.

Następnie p. Sołtys skupiła się już na obecnym, 2013 roku. Omówiła zadania do realizacji w ramach Funduszu Sołeckiego oraz zaprezentowała harmonogram wydarzeń kulturalnych i sportowych przewidzianych do realizacji na terenie sołectwa.
Podczas kolejnego punktu zebrania mieszkańcy mieli okazję zabrać głos w sprawach dotyczących wioski. Wnioskowano m.in. o obcięcie gałęzi drzew znajdujących się przy ul. Prudnickiej, wykonanie nawierzchni asfaltowej na ulicach Kopernika, Polnej, Leśnej i Krótkiej, obniżenie krawężników na ul. Wiejskiej czy zabezpieczenie pęknięć asfaltu na ul. Dworcowej oraz Wiejskiej.

Ostatnia część zebrania to wystąpienie przedstawicieli Związku Międzygminnego "Czysty Region" z Kędzierzyna-Koźla, którzy zabrali głos w sprawie nowych zasad odbioru odpadów komunalnych, które zaczną obowiązywać od 01 lipca 2013 roku. W związku z pewnymi niezrozumiałymi regulacjami oraz ograniczeniami, w późniejszą dyskusję zaangażowali się bardzo licznie mieszkańcy naszej wsi, którzy nie otrzymali jednak w kilku kwestiach wyczerpujących wyjaśnień. Póki co sprawa ta budzi wiele wątpliwości i nie do końca wiadomo jak to będzie "wyglądać" w praktyce...

GALERIA

Admin dnia marzec 10 2013
0 komentarzy · 737 czytań ·Drukuj
Komentarze
Brak komentarzy. Może czas dodać swój?
Dodaj komentarz
Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.