Steblów
Sołtys i Rada Sołecka
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Informator
II zebranie wyborcze Sołtysa i Rady Sołeckiej (24.04.2015)
II zebranie wyborcze Sołtysa i Rady Sołeckiej (24.04.2015)Drugie Zebranie Wiejskie mające na celu wyłonienie Sołtysa oraz członków Rady Sołeckiej Steblowa odbyło się 24 kwietnia br. w sali DFK. Tym razem bez problemów wybrano gospodarza naszej wioski.
Przewodniczącym zebrania ponownie został Ryszard Donitza, który bardzo sprawnie przeprowadził spotkanie wyborcze. Podczas wyborów Sołtysa mieszkańcy wskazali dwie kandydatury: Barbara Wieszołek zaproponowała Beatę Majbę, natomiast Piotr Mehlich Pawła Mazurka. Obaj kandydaci krótko przedstawili swój program wyborczy i następnie przystąpiono do głosowania, w którym zwyciężył Paweł Mazurek.
Ośmiu kandydatów przystąpiło do walki o miejsce w Radzie Sołeckiej (trzech nie wyraziło zgody na udział w wyborach: P. Goiński, J. Riedel, B. Majba). W jej skład weszło pięciu kandydatów, którzy otrzymali największą liczbę głosów tj.: Jolanta Kania, Teresa Donitza, Tobiasz Hergesell, Jerzy Waligóra i Damian Górski.

Podczas Zebrania Wiejskiego przedstawiono również propozycję dokonania zmian w obowiązującym statucie sołectwa dot. ilości członków rady sołeckiej oraz czasu oczekiwania na kolejne Zebranie Wiejskie w przypadku braku kworum. Propozycje zmian w statucie przyjęto jednogłośnie.
Ponadto mieszkańcy zgłaszali problemy dotyczące m.in. nawierzchni dróg gminnych, drzew zagrażających bezpieczeństwu ludzi i mienia, bezpańskich psów oraz drewnianych słupów energetycznych na ul. Mickiewicza.

W zebraniu udział wzięli: Andrzej Kasiura - Burmistrz Krapkowic, Józef Brzozowski, Michał Mehlich - Radni Rady Miejskiej w Krapkowicach oraz 69 mieszkańców naszej wioski.

Wybory Sołtysa:
Udział w głosowaniu wzięło 69 mieszkańców sołectwa.
Liczba głosów ważnych: 69.
Liczba głosów nieważnych: 0.

Na kandydatów na Sołtysa wsi Steblów zgłoszono następujące osoby:
1. Beata Majba.
2. Paweł Mazurek.

W wyniku tajnego głosowania Sołtysem wsi Steblów został Paweł Mazurek.
Poszczególni kandydaci otrzymali następującą ilość głosów:
1. Beata Majba - 15.
2. Paweł Mazurek - 54.

Wybory Rady Sołeckiej:
Udział w głosowaniu wzięło 61 mieszkańców sołectwa.
Liczba głosów ważnych: 61.
Liczba głosów nieważnych: 0.

Na kandydatów na członka Rady Sołeckiej wsi Steblów zgłoszono następujące osoby:
1. Kania Jolanta.
2. Górski Damian.
3. Donitza Teresa.
4. Hergesell Tobiasz.
5. Soluch Gabriela.
6. Mitula Ludwik.
7. Mitula Karolina.
8. Waligóra Jerzy.

W wyniku tajnego głosowania członkami Rady Sołeckiej zostali: Jolanta Kania, Teresa Donitza, Tobiasz Hergesell, Jerzy Waligóra, Damian Górski.
Poszczególni kandydaci otrzymali następującą ilość głosów:
1. Kania Jolanta - 40.
2. Górski Damian - 53.
3. Donitza Teresa - 47.
4. Hergesell Tobiasz - 33.
5. Soluch Gabriela - 29.
6. Mitula Ludwik - 29.
7. Mitula Karolina - 28.
8. Waligóra Jerzy - 31.

Komisja wyborcza: Andrzej Klaka, Beata Friedla, Tobiasz Hergesell (Henryk Miszke - wybory Rady Sołeckiej).

GALERIA

Admin dnia kwiecień 25 2015
0 komentarzy · 3 czytań ·Drukuj
"Bezkrólewie" w Steblowie...
"Bezkrólewie" w Steblowie...Po raz pierwszy w historii Steblowa na zebraniu sprawozdawczo-wyborczym zwołanym w celu wyboru nowego sołtysa oraz członków rady sołeckiej nie udało się wyłonić gospodarza wioski oraz jego pomocników...
26 marca o godz. 18:00 w sali DFK zebrało się jedynie 59 mieszkańców (na 805 uprawnionych do głosowania), którzy nie potrafili wybrać spośród siebie osoby na tyle odważnej, aby wziąć na swoje barki trud zajmowania się sprawami wioski...

Okazuje się, że prawo nie reguluje sytuacji wiejskiego bezkrólewia. Nie powołuje się żadnego komisarza, a wieś rządzi się sama. Ewentualnym rozwiązaniem może być - co żartobliwie zasugerował jeden z mieszkańców wioski - przyłączenie Steblowa do Krapkowic i wówczas problem z władzami zostanie rozwiązany. Ale tego chyba jeszcze w tym momencie nie chcemy...

GALERIA

Admin dnia marzec 31 2015
0 komentarzy · 77 czytań ·Drukuj
Droga Krzyżowa ulicami Steblowa 2015
Droga Krzyżowa ulicami Steblowa 201521 marca br. po raz ósmy ulicami Steblowa przeszła Parafialna Droga Krzyżowa. Udział w niej wzięło ponad 150 wiernych. Nabożeństwo, które rozpoczęło się i zakończyło w kościele św. Ap. Piotra i Pawła w Steblowie, było jednocześnie początkiem tegorocznych rekolekcji parafialnych.

Dziękujemy wszystkim za przygotowanie i uczestnictwo w Drodze Krzyżowej ulicami Steblowa, a w szczególności: gościom - mieszkańcom Barki, p. J. Kania i H. Stokłosa, Scholi, Ministrantom, Młodzieży, OSP oraz Parafianom za przygotowanie stacji. (ks. Henryk)

GALERIA

Admin dnia marzec 22 2015
0 komentarzy · 36 czytań ·Drukuj