Steblów
Sołtys i Rada Sołecka
Logowanie
Nazwa użytkownika

HasłoNie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się

Nie możesz się zalogować?
Poproś o nowe hasło
Informator
Pielgrzymka do Wambierzyc
Pielgrzymka do Wambierzyc02 lutego Dzieci I-komunijne wraz z Rodzinami oraz chętni Parafianie udali się na pielgrzymkę do Wambierzyc, której głównym celem było Sanktuarium Matki Bożej Wambierzyckiej Królowej Rodzin
i Patronki Ziemi Kłodzkiej. Tam została odprawiona Msza św. przez proboszcza steblowskiej parafii, a następnie wraz z przewodnikiem wszyscy mogli poznać historię wambierzyckiej świątyni.
Kolejnym punktem wycieczki było Bardo, "miasto cudów". Oprócz Bazyliki Nawiedzenia NMP, można było również podziwiać ruchomą szopkę, która znajduje się w miejscu pełniącym do 1803 roku rolę krypty grzebalnej dla zakonników...

GALERIA

Admin dnia lipiec 08 2014
0 komentarzy · 23 czytań ·Drukuj
Uroczystość Bożego Ciała 2014
Uroczystość Bożego Ciała 2014Tegoroczna Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pana Jezusa obchodzona była 19 czerwca. W tym dniu wierni z naszej parafii tradycyjnie wzięli udział w procesji, która wiodła ulicą Cmentarną, Wiejską oraz Ogrodową. Procesję do czterech ołtarzy celebrowało dwóch kapłanów: proboszcz parafii ks. Henryk Pocześniok oraz pracujący na Misjach w Peru ks. Gerard Tyralla, a uświetniła ją swoim śpiewem parafialna schola.

GALERIA

Admin dnia czerwiec 24 2014
0 komentarzy · 23 czytań ·Drukuj
Wycieczka do Szwajcarii Saksońskiej...
Wycieczka do Szwajcarii Saksońskiej...W dniach 14-15 czerwca DFK Steblów zorganizował wycieczkę do Szwajcarii Saksońskiej, w której udział wzięło 50 osób. W pierwszym dniu zwiedzano Stolpen z zamkiem, w którym przez 49 lat była więziona hrabina Cosel. Następnie uczestnicy przejechali kilka kilometrów i zwiedzali Bastei, miejsce z którego roztaczał się piękny widok na całą okolicę oraz na rzekę Łabę, która w tym miejscu zakręcała pod kątem 180 stopni. To w tym miejscu był kręcony film "Winnetou", wg powieści Karola Maya. Dalej udaliśmy się pod zamek Pillnitz w pobliżu Drezna, letniej rezydencji króla. Tu mogliśmy się przekonać o skutkach powodzi i zobaczyć jak wysoko sięgała woda w różnych okresach czasu. Na nocleg udaliśmy się do Jugendgästehaus w Dreźnie. O godz 18.00 uczestniczyliśmy we Mszy świętej w Katedrze, a następnie zwiedzaliśmy Drezno.
W drugim dniu trasa wiodła wzdłuż Łaby do urokliwego miasteczka Heidenau. Następnie dotarliśmy do Twierdzy Königstein, gdzie podziwialiśmy okolicę, a także całą fortyfikację. Później zatrzymaliśmy się w Bad Schandau, skąd droga wiodła już do Steblowa.
DFK Steblów dziękuje wszystkim uczestnikom dwudniowej wycieczki za udział oraz Burmistrzowi Gminy Krapkowice za wsparcie finansowe (nad. Ryszard Donitza).

GALERIA

Admin dnia czerwiec 23 2014
0 komentarzy · 14 czytań ·Drukuj